czwartek, 20 października 2016

Dziś na obiad Mały zamówił sobie pizzę, za którą sam zapłacił. Parę chwil później, wpadł wzburzony do kuchni:

- Do wywalenia ta pizza! Do wywalenia! - krzyczał z rozpaczą.

- Co? Dlaczego? Co się stało? - wygrzebałam się spod sterty przeterminowanych torebek z przyprawami, które właśnie porządkowałam.

- Bo Duży jest okropny! Siedział i gapił się tylko, a Marcelek (jeden z naszych kotów), wylizał mi wszystkie kawałki! A on go nawet nie odgonił!

- Duży, czeeeeemu nie odgoniłeś kota, skoro widziałeś, że liże pizzę Małego? - zapytałam baaaardzo łagodnie..

- No bo jak już wylizał, to po co go miałem odganiać? Przecież pizza i tak już była polizana..

Dajcie mi siłę, bo wyjdę z siebie.. :D

wtorek, 18 października 2016

Jak poprosić matkę o zapiekanki na obiad?

- Mamo, czy mógłbym Ci zasugerować pewien pyszny obiad, którego dawno nie było, a za którym tęsknię jak Mickiewicz za Litwą?!

Autorem jest oczywiście Duży. Jutro na obiad zapiekanki ;-)

Dzisiaj życie jest piękne! Siedzę z nogą założoną na nogę, oglądam bzdety na fejsie, a nasza wolontariuszka uczy sie z Małym do sprawdzianu z przyrody i szuka najmniejszej wspólnej wielokrotności różnych liczb. Chwilo trwaj! (Szkoda tylko, że co i rusz mam chęć się wtrącić. Chyba nie umiem już odpuścić 😂)

Fiksacja Dużego na temat wojny, podbicia świata i zamachu stanu, rośnie. Dziś przyszedł ze szkoły z radosną nowiną:

- Dostałem 5 z geografii!

- Super! Bardzo się cieszę! A za co?

- Za aktywność na lekcji i za plany podboju świata. Pani bardzo spodobał się mój pomysł, co zrobić z uczniami, którzy się nie uczą. Powiedziała, że zagłosuje na moją partię...

- A co zrobić z tymi uczniami? - zainteresowałam się nieopacznie...

- Jak to co!? Skoro nie ma z nich żadnego pożytku, niech idą pracować do gułagu!

Rany Julek!...

Wyciągam zakupy z torby, m.in. piżamy dla Małego, które kupiłam mocno okazyjnie w jednym hipermarkecie (2 w paczce za 45 zł!).

- Dlaczego one są pasiaste? Dobrze, że nie ma już wojny, bo Małego by mogli za Żyda wziąć i zagazować!

- Są pasiaste, bo tylko te były w takiej cenie, a poza tym są brdzo ładne! Co Ty ostatnio masz z tą wojną? - zdenerwowałam się.

- Bo w gimnazjum, Pani kazała nam obejrzeć film o chłopcu, który miał pasiaste ubranie i wzięto go za Żyda i zagazowano... To był straszny film. Nie rozumiem dlaczego musiałem go obejrzeć.

Jest dopiero południe. Ciekawe co jeszcze dziś usłyszę...

poniedziałek, 17 października 2016

Byliśmy dziś z Małym na zakupach. Mały nie umie obojętnie przejść obok sklepu zoologicznego, więc musieliśmy wejść obejrzeć zwierzątka. Dziś widzieliśmy papugę i króliki. Oczywiście najważniejszym punktem w sklepie, są akwaria. Mały uwielbia rybki i od długiego czasu próbuje nas na nie namówić. Chodzimy, oglądamy, cieszymy się, bo ta rybka machnęła ogonkiem, a ta na nas popatrzyła. Nagle słyszę psie szczekanie, a zaraz potem miauczenie. 

- Gdzieś tu jest kot! Chodź, poszukamy! - drę się do Małego i lecimy. 

Chodzimy, szukamy.. Pies szczeka co jakiś czas, na zmianę z miauczącym kotem. Papuga w klatce wisi do góry nogami i huśta się jak szalona! Kota i psa nigdzie nie ma. Zaczynam myśleć, że zwariowałam, kiedy nagle papuga zatrzymuje się, siada na gałęzi na wprost mnie i... szczeka! A zaraz potem miauczy! Wybuchnęłam śmiechem. Nie zwariowałam. To tylko papuga zrobiła mnie w konia ;-)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 40
O autorze
Tagi
Napisz do mnie: dr.fly@gazeta.pl

Prosimy o 1% dla chłopców :)
hosting
hosting